×
×

Szukaj w serwisie

Oferta Dental Team Józefów

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna 

Chirurgia stomatologiczna to dział stomatologii, którego głównym zadaniem jest leczenie operacyjne chorób występujących w obrębie jamy ustnej. W klinice dentystycznej DentalTeam jest ona bezbolesna — zabiegi są wykonywane w najlepszym i najskuteczniejszym znieczuleniu.

Co to jest ekstrakcja zęba?

Pytanie „co to jest ekstrakcja zęba?” słyszymy dość często. Ekstrakcja zęba to specjalistyczne określenie zabiegu „wyrwania zęba”, który polega na całkowitym usunięciu zęba z jamy ustnej. Wykonanie ekstrakcji zęba wykonuje się na kilka sposobów — jest to zależne od kondycji zęba i jego umiejscowienia. 

Usuwanie zęba najczęściej przeprowadza się wtedy, gdy zakażenie spowodowało uszkodzenie znacznej części zęba, otaczającej go kości lub gdy dotarło do jego wnętrza. W ortodoncji ekstrakcja może być zalecona niektórym Pacjentom także w przypadku zdrowych zębów — dotyczy to przypadków, gdy w łuku zębowym nie mieszczą się wszystkie zęby.

Zabieg ten jest rekomendowany również w przypadku zębów zatrzymanych — częściowo lub całkowicie — oraz ósemek, nazywanych zębami mądrości. Nieprawidłowe wyrżnięcie zęba i jego trudne umiejscowienie może powodować problemy z utrzymaniem prawidłowej higieny jamy ustnej, co zwiększa ryzyko powstawania ubytków próchnicowych czy kieszeni kostnych. Zmianom, które mogą mieć negatywny wpływ na kondycję uśmiechu, można zapobiec usuwając problematyczne zęby.

Dokładna diagnostyka przedzabiegowa daje nam możliwość opracowania skutecznego i przewidywalnego planu leczenia. Zabieg ekstrakcji przeprowadzamy tylko wtedy, gdy istnieją ku temu konkretne podstawy — w miarę możliwości staramy się uratować ząb Pacjenta i przygotować go do dalszej odbudowy protetycznej.

Leczenie kanałowe czy usunięcie zęba?

Leczenie kanałowe czy usunięcie zęba — co wybrać? Zabieg leczenia kanałowego jest przeprowadzany w sytuacji, gdy u Pacjenta doszło do rozwoju próchnicy w stopniu zaawansowanym lub gdy ząb uległ złamaniu z naruszeniem miazgi. Usunięcie miazgi poprzez leczenie kanałowe pozwala zachować ząb, co umożliwia dalszą odbudowę protetyczną. Ekstrakcja jest pozornie prostszym rozwiązaniem, jednak również wymaga odbudowy protetycznej utraconego zęba — na przykład z wykorzystaniem implantów stomatologicznych.

Usunięcie zęba rekomendujemy jako ostatni krok w leczeniu chorób — uważamy, że o jego utrzymanie w jamie ustnej należy walczyć tak długo, jak jest to możliwe. Ekstrakcja powinna być podjęta w momencie, gdy stopień rozwoju choroby uniemożliwia przeprowadzenie leczenia, bądź gdy leczenie kanałowe jest obarczone wysokim ryzykiem niepowodzenia.

Ile goi się rana po wyrwaniu zęba?

Wiedza na temat tego, ile goi się rana po wyrwaniu zęba, pozwala trafniej dobrać datę zabiegu i dopasować plan dnia do potrzeb wynikających z procesu gojenia. Proces gojenia trwa od dwóch dni do dwóch tygodni.

Cennik usług:

(cena zawiera zaszycie rany oraz zdjęcie szwów)
 
Konsultacja
150 zł
Usunięcie zęba
300 - 450 zł
Usunięcie zęba mądrości (8-ki)
450 - 900 zł
PRF - osocze bogatopłytkowe
400 zł
Zabieg mikrochirurgi endodontycznej
indywidualnie

Chcesz się umówić na konsultację?

Stomatologia Dental Team

 
leczenie ortodontyczne józefów

Leczenie ortodontyczne

Leczenie wad zgryzu poprawiające estetykę uzębienia poprzez skorygowanie ustawienia zębów w łukach i kształtu szczęki.Dowiedz się więcej

implanty zębow józefów

Implanty zębów

Praktyczne rozwiązanie problemu ubytków w uzębieniu w postaci implantów wszczepianych w miejsce brakującego zęba.Dowiedz się więcej

wybielanie zębow dentalteam józefów

Wybielanie zębów

Zabieg kosmetyczny polegający na usunięciu nieestetycznych przebarwień i przywróceniu zębom naturalnej kolorystyki.Dowiedz się więcej

protetyka zębow józefów

Protetyka zębów

Trwała odbudowa pierwotnego układu zębów polegająca na uzupełnieniu braków w uzębieniu za pomocą specjalnych protez.Dowiedz się więcej

 
DentalTeam - Klinika Stomatologiczna
protetyka zębow józefów
Dla niepełnosprawnych
platnosci dentalteam jozefow
Płatność kartą
protetyka zębow józefów
Parking
protetyka zębow józefów
Klimatyzacja
protetyka zębow józefów
Wi-Fi
protetyka zębow józefów
Kawa
zarezerwuj termin
umow-sie-na-konsultacje