×
×

Szukaj w serwisie

Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe czyli endodontyczne to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem chorób miazgi zębowej (naczyń krwionośnych i nerwów)

Zęby wymagają leczenia kanałowego w przypadku: bardzo głębokiej próchnicy, urazu mechanicznego, chemicznego lub termicznego podrażnienia.

Czasami Pacjenci nie są świadomi konieczności interwencji endodontycznej, nie każdemu przypadkowi towarzyszą dolegliwości bólowe.

Często zęby które wymagają leczenia endodontycznego pozornie nie stwarzają Pacjentowi żadnych problemów, jednakże nie leczone mogą negatywnie oddziaływać na tkanki w bezpośrednim otoczeniu zęba jak i infekować odległe narządy jak serce, nerki, stawy.

Zdecydowanie najwięcej przypadków leczenia endodontycznego to tak zwane powtórne leczenie kanałowe. Jest wykonywane gdy pierwsze leczenie okazało się nieskuteczne z przyczyn niedostatecznego opracowania kanałów, nie odnalezienia wszystkich kanałów, złego ich wypełnienia.

DentalTeam Kaźmierczak|Oleksy przeprowadza leczenie kanałowe z wykorzystaniem najlepszych technologii i sprzętu:

  • Diagnostyka radiologiczna 
  • Praca w powiększeniu mikroskopu zabiegowego - niezbędny element do wykonania precyzyjnego zabiegu.
  • Praca w osłonie koferdamu - dbamy o Państwa komfort i jakość naszych usług - koferdam pozwala nam odizolować ząb, tak aby leczenie było przewidywalne i bezpieczne.
  • Opracowywanie kanałów przy użyciu najnowocześniejszych pilników kanałowych, które pozwalają na dokładne opracowanie systemu kanałowego zęba. 
  • Dezynfekcja kanałów - to ona powoduje, że bakterie które infekowały środek zęba zostają ostatecznie usunięte
  • Szczelne i biozgodne wypełnienie systemu kanałowego.

W DentalTeam zajmujemy się również usuwaniem złamanych, starych narzędzi endodontycznych, zamykaniem perforacji oraz mikrochirurgią endodontyczną.

Leczenie kanałowe trwa od 1h do 2h na jednej wizycie, czasami istnieje konieczność przeprowadzenia kilku wizyt aby dokładnie wyleczyć ząb.

W trosce o wygodę w trakcie leczenia dysponujemy fotelami dentystycznymi z wygodną tapicerką, stosujemy poduszki, które dostosowują się do kształtu głowy Pacjenta.

Cennik usług

Interwencja endodontyczna
150 zł
Pierwotne leczenie endodontyczne w zależności od ilości kanałów
od 400 zł
Powtórne leczenie endodontyczne w zależności od ilości kanałów
od 600 zł
Usuwanie złamanego narzędzia, zamykanie perforacji
od 300 zł
 
 

 

Jeśli są Państwo zainteresowani leczeniem endodontycznym pod mikroskopem, z wykorzystaniem najlepszych narzędzi i sprzętu, zapraszamy do kontaktu z naszą recepcją

Chcesz się umówić na konsultację?

Stomatologia Dental Team

Józefów, Aleja Nadwiślańska 29B
Pn - Pt: 830 - 2000, Sb: 900 - 1400
 
leczenie ortodontyczne józefów

Leczenie ortodontyczne

Leczenie wad zgryzu poprawiające estetykę uzębienia poprzez skorygowanie ustawienia zębów w łukach i kształtu szczęki.Dowiedz się więcej

implanty zębow józefów

Implanty zębów

Praktyczne rozwiązanie problemu ubytków w uzębieniu w postaci implantów wszczepianych w miejsce brakującego zęba.Dowiedz się więcej

wybielanie zębow dentalteam józefów

Wybielanie zębów

Zabieg kosmetyczny polegający na usunięciu nieestetycznych przebarwień i przywróceniu zębom naturalnej kolorystyki.Dowiedz się więcej

protetyka zębow józefów

Protetyka zębów

Trwała odbudowa pierwotnego układu zębów polegająca na uzupełnieniu braków w uzębieniu za pomocą specjalnych protez.Dowiedz się więcej

 
DentalTeam - Klinika Stomatologiczna
protetyka zębow józefów
Dla niepełnosprawnych
platnosci dentalteam jozefow
Płatność kartą
protetyka zębow józefów
Parking
protetyka zębow józefów
Klimatyzacja
protetyka zębow józefów
Wi-Fi
protetyka zębow józefów
Kawa
zarezerwuj termin
umow-sie-na-konsultacje