×
×

Szukaj w serwisie

Ortodoncja

Ortodoncja to dziedzina stomatologii, której zadaniem jest diagnozowanie i leczenie wad zgryzu. W efekcie, oprócz poprawy estetyki uśmiechu, przywraca także funkcję właściwego żucia, odgryzania pokarmów i mowy.

Nowoczesna ortodoncja to nie tylko prostowanie krzywych zębów, ale często uzyskanie harmonijnych rysów twarzy. W naszej klinice cenimy sobie podejście holistyczne - tak, aby uśmiech po leczeniu był nie tylko piękny na modelach końcowych, ale żeby wpasowywał się idealnie w twarz Pacjenta, bowiem wierzymy, że tylko wtedy efekt może być naprawdę satysfakcjonujący.

Leczenie ortodontyczne może m.in. zmniejszyć ryzyko urazu zębów, poprawić drożność dróg oddechowych, wpłynąć pozytywnie na profil Pacjenta poprzez wypełnienie warg i lepsze podparcie tkanek twarzy, a nawet zapobiec wystąpieniu dolegliwości bólowych w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych czy starciu zębów.

Coraz częściej leczenie ortodontyczne jest etapem przygotowawczym do leczenia implantologicznego i protetycznego. Możemy przeprowadzić je w każdym wieku, a dzięki nowoczesnym i sprawdzonym metodom leczenia, przebiega szybciej i mniej boleśnie.

Pierwszy kontakt z lekarzem ortodontą powinien nastąpić najpóźniej w wieku 7 lat. Jest to krytyczny okres, w którym możemy wykryć predyspozycje do wady zgryzu, często całkowicie jej zapobiec, a przynajmniej ograniczyć, co upraszcza i skraca ewentualne leczenie w przyszłości.

Gdy jest to niezbędne, współpracujemy z logopedą i fizjoterapeutą, ponieważ jesteśmy przekonani, że prawidłowa postawa, oddychanie i połykanie gwarantują stabilny efekt.

Pracujemy tylko i wyłącznie na najlepszych systemach i materiałach. W ofercie dostępne leczenie czynnościowe oraz aparatem stałym Straight Wire: zamkami konwencjonalnymi, estetycznymi (szafirowymi) oraz samoligaturującymi (System Damon, System Pitts21).

  • Aparat stały metalowy - najpopularniejszy „klasyczny” aparat ortodontyczny. Wizyty odbywają się raz na 4 tyg., na których każdorazowo zmienia się gumki elastyczne.
  • Aparat stały estetyczny - wykonany z szafiru krystalicznego, cechujący się małą widocznością na zębach. Wizyty raz na 4 tyg.
  • Aparat stały samoligaturujący (system Damon/Pitts21) - nie używa się w nim gumek elastomerowych, co sprzyja utrzymaniu prawidłowej higieny i zapewnia niższe tarcie, a tym samym leczenie jest skrócone i łagodniejsze. Wizyty odbywają się raz na 6-8 tyg. *Aparat zarezerwowany do trudniejszych, bardziej skomplikowanych wad zgryzu oraz u Pacjentów z chorobami przyzębia.
  • Aparaty zdejmowane - stosowane u dzieci
  • Aparaty czynnościowe - Twinblock, aktywator - przeznaczone do leczenia ortopedycznego dzieci.

Cennik usług:

Konsultacja
100 zł
Wyciski plus modele diagnostyczne
100 zł
Analiza cefalometryczna i plan leczenia
100 zł
Leczenie aparatem stałym
 
Aparat metalowy
1700zł/ 1 łuk
Aparat estetyczny (przezroczysty, szafirowy)
2700zł/ 1 łuk
Aparat samoligaturujący (system Damon/ system Pitts21)
2700zł/ 1 łuk
Kontrola (1 łuk / 2 łuki)
150zł / 220zł
Aparat D-Gainer
1200zł/ 1 łuk
Aparat Carriere Motion/ dystalizator Carriere
1800-2000zł/ 1 łuk
Łuk podniebienny/ językowy
500-700 zł
Aparat do ekspansji szczęki (Hyrax/Haas)
1000 zł
Wyciąg zewnątrzustny Headgear
500 zł
Maska twarzowa
400 zł
Aparat typu Twinforce/Forsus (obustronny)
1000 zł
Mikroimplant ortodontyczny TAD
800-1000 zł
Wizyta awaryjna
50 zł
Zdjęcie aparatu metalowego
200zł /1 łuk
Zdjęcie aparatu estetyczneg
300zł / 1 łuk
Retencja stała
300zł/ 1 łuk
Płytka retencyjna akrylowa
500 zł
Kontrola retencji
100 zł
Aparaty zdejmowane
 
Jednoszczękowe (Schwarza)
700 zł
Dwuszczękowe (Twin Block)
1000 zł
Trainer Myobrace
300 zł
Wizyta kontrolna z aparatem zdejmowanym
100 zł
 
Chcesz się umówić na konsultację?

Stomatologia Dental Team

Józefów, Aleja Nadwiślańska 29B
Pn - Pt: 830 - 2000, Sb: 900 - 1400
 
leczenie ortodontyczne józefów

Leczenie ortodontyczne

Leczenie wad zgryzu poprawiające estetykę uzębienia poprzez skorygowanie ustawienia zębów w łukach i kształtu szczęki.Dowiedz się więcej

implanty zębow józefów

Implanty zębów

Praktyczne rozwiązanie problemu ubytków w uzębieniu w postaci implantów wszczepianych w miejsce brakującego zęba.Dowiedz się więcej

wybielanie zębow dentalteam józefów

Wybielanie zębów

Zabieg kosmetyczny polegający na usunięciu nieestetycznych przebarwień i przywróceniu zębom naturalnej kolorystyki.Dowiedz się więcej

protetyka zębow józefów

Protetyka zębów

Trwała odbudowa pierwotnego układu zębów polegająca na uzupełnieniu braków w uzębieniu za pomocą specjalnych protez.Dowiedz się więcej

 
DentalTeam - Klinika Stomatologiczna
protetyka zębow józefów
Dla niepełnosprawnych
platnosci dentalteam jozefow
Płatność kartą
protetyka zębow józefów
Parking
protetyka zębow józefów
Klimatyzacja
protetyka zębow józefów
Wi-Fi
protetyka zębow józefów
Kawa
zarezerwuj termin
umow-sie-na-konsultacje