×
×

Szukaj w serwisie

Profilaktyka

Profilaktyka stomatologiczna

Profilaktyka stomatologiczna pełni ważną funkcję w stomatologii — jej głównym zadaniem jest chronienie Pacjenta przed rozwojem chorób obejmujących zęby i tkanki jamy ustnej. Pacjent, który wie, jak wielką wartość mają zabiegi z zakresu profilaktyki stomatologicznej, może cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem przez wiele lat. Do podstawowych zabiegów z zakresu profilaktyki zalicza się skaling i piaskowanie, a także zabieg fluoryzacji. Wykonanie tych zabiegów jest rekomendowane w ramach jednej wizyty higienizacyjnej, jednak na życzenie Pacjenta możemy wykonać je osobno.

Skaling i piaskowanie

Skaling to zabieg wykonywany celem usunięcia kamienia nazębnego z powierzchni zębów. Usunięcie kamienia nazębnego jest niemożliwe w warunkach domowych — wynika to z jego specyficznej, twardej budowy. Istotnym zagrożeniem dla kondycji uzębienia Pacjenta jest kamień nazębny, który znajduje się pod powierzchnią dziąseł — może on powodować podrażnienia prowadzące do rozwoju stanów zapalnych i chorób przyzębia, takich jak paradontoza.

Cykliczne usuwanie kamienia nazębnego — minimum raz na pół roku — gwarantuje zadowolenie z własnego uśmiechu i jego kondycji. Prócz funkcji prozdrowotnej, skaling poprawia wygląd uśmiechu Pacjenta — kamień nazębny to nieestetyczny osad, który można bezboleśnie usunąć podczas jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Zabieg skalingu jest wykonywany z wykorzystaniem skalera ultradźwiękowego, który gwarantuje wysoką skuteczność i komfort dla Pacjenta.

Piaskowanie polega na oczyszczeniu zębów Pacjenta z osadów i przebarwień znajdujących się na powierzchni zębów. Nazwa zabiegu pochodzi od nazwy wykorzystywanego przyrządu — używa się do niego piaskarki stomatologicznej, która wypuszcza piasek dentystyczny pod dużym ciśnieniem. Podobnie jak w przypadku skalingu — proces ten jest bezbolesny, jednak przez krótki czas po zabiegu u Pacjenta może występować nadwrażliwość zębów.

Usuwanie kamienia

Kamień nazębny to problem, od którego trudno uciec. Nawet Pacjenci, którzy są wzorem do naśladowania w zakresie dbania o zęby, zmagają się z gromadzącym się kamieniem nazębnym. Na rozwój tego osadu wpływ ma między innymi:

- Dieta — bogata w pokarmy i napoje kwasotwórcze, np. napoje typu cola, słodycze, alkohol,

- Refluks żołądka, zgaga, nadkwasota,

- Niedobór niektórych witamin i minerałów — witaminy C, wapnia, magnezu, żelaza,

- Nieprawidłowa profilaktyka zębów — nieregularne mycie zębów, nieprawidłowa technika czyszczenia, co uniemożliwia skuteczne usunięcie płytki nazębnej.

Kamień nazębny to defekt estetyczny i zagrożenie dla zdrowia Pacjenta. Jego rozwój prowadzi między innymi do powstawania próchnicy i paradontozy. Obecność kamienia nazębnego może powodować nieświeży oddech. Profilaktyka stomatologiczna poprzez usuwanie kamienia nazębnego — a wraz z nim licznych bakterii, które gromadzą się w trudno dostępnych miejscach — znacząco ogranicza ryzyko rozwoju chorób.

Zabiegi takie jak skaling czy piaskowanie są szczególnie rekomendowane podczas leczenia ortodontycznego (także z aparatem stałym), podczas którego higiena jamy ustnej jest utrudniona. Zabiegi higienizacyjne są także etapem wybielania zębów — usunięcie kamienia i osadów nazębnego pozwala w pełni wykorzystać potencjał zabiegu wybielania.

Fluoryzacja

Fluoryzacja to zabieg, którego celem jest wzmocnienie szkliwa zębów. Wykorzystuje się  w nim preparaty zawierające w składzie stężony fluor — w dawce nieosiągalnej podczas codziennej higieny zębów. Po zabiegu fluoryzacji zęby są odporne na działanie kwasów i bakterii próchnicotwórczych.

Profilaktyka stomatologiczna jest bezbolesna — zabiegi z jej zakresu rekomendujemy jako element wizyty adaptacyjnej dla dzieci.

 

Jeśli są Państwo zainteresowani profesjonalną higienizacją zapraszamy do kontaktu z naszą recepcją, która zaproponuje dogodny dla Państwa termin wizyty.

Chcesz się umówić na konsultację?

Stomatologia Dental Team

Józefów, Aleja Nadwiślańska 29B
Pn - Pt: 830 - 2000, Sb: 900 - 1400
 
leczenie ortodontyczne józefów

Leczenie ortodontyczne

Leczenie wad zgryzu poprawiające estetykę uzębienia poprzez skorygowanie ustawienia zębów w łukach i kształtu szczęki.Dowiedz się więcej

implanty zębow józefów

Implanty zębów

Praktyczne rozwiązanie problemu ubytków w uzębieniu w postaci implantów wszczepianych w miejsce brakującego zęba.Dowiedz się więcej

wybielanie zębow dentalteam józefów

Wybielanie zębów

Zabieg kosmetyczny polegający na usunięciu nieestetycznych przebarwień i przywróceniu zębom naturalnej kolorystyki.Dowiedz się więcej

protetyka zębow józefów

Protetyka zębów

Trwała odbudowa pierwotnego układu zębów polegająca na uzupełnieniu braków w uzębieniu za pomocą specjalnych protez.Dowiedz się więcej

 
DentalTeam - Klinika Stomatologiczna
protetyka zębow józefów
Dla niepełnosprawnych
platnosci dentalteam jozefow
Płatność kartą
protetyka zębow józefów
Parking
protetyka zębow józefów
Klimatyzacja
protetyka zębow józefów
Wi-Fi
protetyka zębow józefów
Kawa
zarezerwuj termin
umow-sie-na-konsultacje