×
×

Szukaj w serwisie

Oferta Dental Team Józefów

Profilaktyka

Profilaktyka stomatologiczna

Profilaktyka stomatologiczna pełni ważną funkcję w stomatologii — jej głównym zadaniem jest chronienie Pacjenta przed rozwojem chorób obejmujących zęby i tkanki jamy ustnej. Pacjent, który wie, jak wielką wartość mają zabiegi z zakresu profilaktyki stomatologicznej, może cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem przez wiele lat. Do podstawowych zabiegów z zakresu profilaktyki zalicza się skaling i piaskowanie, a także zabieg fluoryzacji. Wykonanie tych zabiegów jest rekomendowane w ramach jednej wizyty higienizacyjnej, jednak na życzenie Pacjenta możemy wykonać je osobno.

Skaling i piaskowanie

Skaling to zabieg wykonywany celem usunięcia kamienia nazębnego z powierzchni zębów. Usunięcie kamienia nazębnego jest niemożliwe w warunkach domowych — wynika to z jego specyficznej, twardej budowy. Istotnym zagrożeniem dla kondycji uzębienia Pacjenta jest kamień nazębny, który znajduje się pod powierzchnią dziąseł — może on powodować podrażnienia prowadzące do rozwoju stanów zapalnych i chorób przyzębia, takich jak paradontoza.

Cykliczne usuwanie kamienia nazębnego — minimum raz na pół roku — gwarantuje zadowolenie z własnego uśmiechu i jego kondycji. Prócz funkcji prozdrowotnej, skaling poprawia wygląd uśmiechu Pacjenta — kamień nazębny to nieestetyczny osad, który można bezboleśnie usunąć podczas jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Zabieg skalingu jest wykonywany z wykorzystaniem skalera ultradźwiękowego, który gwarantuje wysoką skuteczność i komfort dla Pacjenta.

Piaskowanie polega na oczyszczeniu zębów Pacjenta z osadów i przebarwień znajdujących się na powierzchni zębów. Nazwa zabiegu pochodzi od nazwy wykorzystywanego przyrządu — używa się do niego piaskarki stomatologicznej, która wypuszcza piasek dentystyczny pod dużym ciśnieniem. Podobnie jak w przypadku skalingu — proces ten jest bezbolesny, jednak przez krótki czas po zabiegu u Pacjenta może występować nadwrażliwość zębów.

Usuwanie kamienia

Kamień nazębny to problem, od którego trudno uciec. Nawet Pacjenci, którzy są wzorem do naśladowania w zakresie dbania o zęby, zmagają się z gromadzącym się kamieniem nazębnym. Na rozwój tego osadu wpływ ma między innymi:

- Dieta — bogata w pokarmy i napoje kwasotwórcze, np. napoje typu cola, słodycze, alkohol,

- Refluks żołądka, zgaga, nadkwasota,

- Niedobór niektórych witamin i minerałów — witaminy C, wapnia, magnezu, żelaza,

- Nieprawidłowa profilaktyka zębów — nieregularne mycie zębów, nieprawidłowa technika czyszczenia, co uniemożliwia skuteczne usunięcie płytki nazębnej.

Kamień nazębny to defekt estetyczny i zagrożenie dla zdrowia Pacjenta. Jego rozwój prowadzi między innymi do powstawania próchnicy i paradontozy. Obecność kamienia nazębnego może powodować nieświeży oddech. Profilaktyka stomatologiczna poprzez usuwanie kamienia nazębnego — a wraz z nim licznych bakterii, które gromadzą się w trudno dostępnych miejscach — znacząco ogranicza ryzyko rozwoju chorób.

Zabiegi takie jak skaling czy piaskowanie są szczególnie rekomendowane podczas leczenia ortodontycznego (także z aparatem stałym), podczas którego higiena jamy ustnej jest utrudniona. Zabiegi higienizacyjne są także etapem wybielania zębów — usunięcie kamienia i osadów nazębnego pozwala w pełni wykorzystać potencjał zabiegu wybielania.

Fluoryzacja

Fluoryzacja to zabieg, którego celem jest wzmocnienie szkliwa zębów. Wykorzystuje się  w nim preparaty zawierające w składzie stężony fluor — w dawce nieosiągalnej podczas codziennej higieny zębów. Po zabiegu fluoryzacji zęby są odporne na działanie kwasów i bakterii próchnicotwórczych.

Profilaktyka stomatologiczna jest bezbolesna — zabiegi z jej zakresu rekomendujemy jako element wizyty adaptacyjnej dla dzieci.

Jeśli są Państwo zainteresowani profesjonalną higienizacją zapraszamy do kontaktu z naszą recepcją, która zaproponuje dogodny dla Państwa termin wizyty.

Cennik usług:

Pakiet higienizacyjny (skaling, piaskowanie, polerowanie, fluoryzacja, instruktaż higieny jamy ustnej) 300 zł

Skaling 200 zł

Piaskowanie 200 zł

Fluoryzacja 100 zł

Chcesz się umówić na konsultację?

Stomatologia Dental Team

 
leczenie ortodontyczne józefów

Leczenie ortodontyczne

Leczenie wad zgryzu poprawiające estetykę uzębienia poprzez skorygowanie ustawienia zębów w łukach i kształtu szczęki.Dowiedz się więcej

implanty zębow józefów

Implanty zębów

Praktyczne rozwiązanie problemu ubytków w uzębieniu w postaci implantów wszczepianych w miejsce brakującego zęba.Dowiedz się więcej

wybielanie zębow dentalteam józefów

Wybielanie zębów

Zabieg kosmetyczny polegający na usunięciu nieestetycznych przebarwień i przywróceniu zębom naturalnej kolorystyki.Dowiedz się więcej

protetyka zębow józefów

Protetyka zębów

Trwała odbudowa pierwotnego układu zębów polegająca na uzupełnieniu braków w uzębieniu za pomocą specjalnych protez.Dowiedz się więcej

 
DentalTeam - Klinika Stomatologiczna
protetyka zębow józefów
Dla niepełnosprawnych
platnosci dentalteam jozefow
Płatność kartą
protetyka zębow józefów
Parking
protetyka zębow józefów
Klimatyzacja
protetyka zębow józefów
Wi-Fi
protetyka zębow józefów
Kawa
zarezerwuj termin
umow-sie-na-konsultacje