×
×

Szukaj w serwisie

Oferta Dental Team Józefów

Stomatologia zachowawcza

W naszym gabinecie Dental Team zajmujemy się kompleksowym dbaniem o zdrowie jamy ustnej naszych Pacjentów - od profilaktyki przez szczegółową diagnostykę po leczenie chorób zębów i dziąseł. Duży nacisk kładziemy na edukację i samoświadomość Pacjenta - wiedza o tym, jak dbać o swoje zęby i uchronić je przed chorobami, a co za tym idzie - przed niepotrzebnym stresem i wydatkami na skomplikowane zabiegi jest kluczowa w dążeniu do zdrowia.

Stomatologia zachowawcza

Próchnica jest chorobą zębów, która stanowi poważne zagrożenie dla prawidłowej kondycji Twojego uzębienia. W momencie, gdy na Twoich zębach pojawią się zmiany próchnicowe, konieczne jest zastosowanie odpowiednich rozwiązań. Im szybciej zostanie wdrożone, leczenie zachowawcze tym szybciej zostanie zahamowany proces rozkładu zęba.

Stomatologia zachowawcza to jeden z najważniejszych działów stomatologii, który zajmuje się profilaktyką i leczeniem choroby, z którą do czynienia ma znaczna większość Polaków. W tym obszarze istotną rolę odgrywają badania stomatologiczne, które dostarczają istotnych informacji na temat stanu zębów i pozwalają zapobiegać rozwojowi chorób — w tym rozwojowi próchnicy.

 

 

Czym zajmuje się stomatologia zachowawcza?

Choroba próchnicowa powoduje trwałe uszkodzenia tkanki zęba. W początkowych etapach rozwoju jej leczenie jest nieinwazyjne. Postępujące zmiany próchnicowe mogą spowodować konieczność przeprowadzenia leczenia zachowawczego poprzez mechaniczne usunięcie próchnicy, a w skrajnych przypadkach — leczenia kanałowego, którego celem jest usunięcie miazgi zęba.

Leczenie próchnicy w początkowych etapach jej rozwoju polega na przeprowadzeniu bezbolesnego zabiegu remineralizacji szkliwa. Celem tego zabiegu jest odbudowa szkliwa poprzez pokrycie zębów preparatem, który zawiera w składzie stężony fosfor i wapń.

W przypadku, gdy na zębach Pacjenta pojawią się ubytki próchnicowe, konieczne jest usunięcie chorej tkanki zęba. Ząb, który był leczony zachowawczo, musi zostać odbudowany. W tym celu wykorzystujemy wypełnienie kompozytowe, które wygląda estetycznie i jest trwałe.

Leczenie zachowawcze wykonujemy dopiero po odizolowaniu zęba przy pomocy koferdamu, co gwarantuje wysoki komfort podczas zabiegu i zerowe ryzyko zanieczyszczenia niewypełnionego zęba śliną. Zabieg może zostać przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym.

W momencie, gdy zmiany próchnicze doprowadzą do zakażenia miazgi zęba, konieczne jest przeprowadzenie leczenia kanałowego. Zabieg ten polega na całkowitym usunięciu zakażonej miazgi zęba, co zapobiega dalszemu rozwojowi choroby. Ząb po leczeniu kanałowym powinien zostać zrekonstruowany — co także zawiera się w zakresie usług kliniki dentystycznej DentalTeam.

Badania stomatologiczne

Diagnostyka w naszej klinice jest przeprowadzana z wykorzystaniem nowoczesnego mikroskopu stomatologicznego lub lup stomatologicznych. Zaawansowane narzędzia umożliwiają nam wnikliwą analizę stanu każdego zęba, dzięki czemu Pacjent zyskuje rzetelną i szczegółową wiedzę na temat ogólnego stanu uzębienia. Dobra diagnostyka to podstawa skutecznego leczenia!

W ramach badania stomatologicznego wykonujemy zdjęcie pantomograficzne, które szczegółowo obrazuje miejsca występowania zmian próchniczych. Na podstawie uzyskanych danych opracowujemy precyzyjną diagnozę i plan leczenia, który zawsze zalecamy wdrożyć natychmiast.

 

Cennik usług:

(cena zawiera koferdam, pracę w powiększeniu mikroskopu lub lup zabiegowych)

Wypełnienie 250 - 350 zł

Rozległa odbudowa kompozytowa z pokryciem guzków 400 - 700 zł

Leczenie biologiczne (Biodentine) 400 zł

ICON (infiltracja próchnicy początkowej) 300 zł

Znieczulenie 50 zł

Badanie kontrolne 100 zł

 
Chcesz się umówić na konsultację?

Stomatologia Dental Team

 
leczenie ortodontyczne józefów

Leczenie ortodontyczne

Leczenie wad zgryzu poprawiające estetykę uzębienia poprzez skorygowanie ustawienia zębów w łukach i kształtu szczęki.Dowiedz się więcej

implanty zębow józefów

Implanty zębów

Praktyczne rozwiązanie problemu ubytków w uzębieniu w postaci implantów wszczepianych w miejsce brakującego zęba.Dowiedz się więcej

wybielanie zębow dentalteam józefów

Wybielanie zębów

Zabieg kosmetyczny polegający na usunięciu nieestetycznych przebarwień i przywróceniu zębom naturalnej kolorystyki.Dowiedz się więcej

protetyka zębow józefów

Protetyka zębów

Trwała odbudowa pierwotnego układu zębów polegająca na uzupełnieniu braków w uzębieniu za pomocą specjalnych protez.Dowiedz się więcej

 
DentalTeam - Klinika Stomatologiczna
protetyka zębow józefów
Dla niepełnosprawnych
platnosci dentalteam jozefow
Płatność kartą
protetyka zębow józefów
Parking
protetyka zębow józefów
Klimatyzacja
protetyka zębow józefów
Wi-Fi
protetyka zębow józefów
Kawa
zarezerwuj termin
umow-sie-na-konsultacje